Tekstylny czy skórzany? Który typ kombinezonu motocyklowego będzie dla ciebie lepszy? Dla wielu początkujących riderów wybór może okazać się sporym problemem. Podpowiadamy więc, o czym pamiętać na pierwszych zakupach.

To twój pierwszy motocykl. Bardziej doświadczeni znajomi pomogli ci wybrać maszynę, która spełnia wszystkie twoje oczekiwania. Nie chcesz jednak nadużywać ich życzliwości, a tak czułbyś się prosząc również o porady dotyczące wyboru właściwego kombinezonu. O ile o pomoc w znalezieniu kroju odpowiedniego do twojego stylu jazdy poprosisz w sklepie, to chciałbyś wiedzieć, czym wyróżniają się kombiki tekstylne i skórzane.

Oba typy kombinezonów motocyklowych mają bowiem swoje wady i zalety, o których koniecznie powinieneś pamiętać przez zakupem jednego z nich. Czym więc różnią się między sobą kombinezony tekstylne i skórzane? W jakich warunkach sprawdzają się najlepiej? Który z tych rodzajów będzie dla ciebie najlepszym wyborem?

Kombinezony tekstylne

Największą zaletą kombinezonów tekstylnych jest wygoda, którą zapewniają swoim użytkownikom. Komfort będzie tym większy, jeśli zdecydujesz się na kombinezon dla motocyklisty wyposażony w podpinkę (przyda się do jazdy w temperaturach oscylujących wokół zera) i membranę, która ochroni cię przed deszczem, gwarantując jednocześnie twojej skórze możliwość oddychania. Pamiętaj jednak, że w czasie upałów membrana utrudnia odprowadzanie ciepła. Dobrze więc wybrać kombinezon, który umożliwia jej wyjęcie – nawet, jeśli będziesz musiał zapłacić odrobinę więcej.

Jeśli jesteśmy przy cenach kombinezonów, warto podkreślić, że zakup kombinezonu tekstylnego dobrej klasy będzie wydatkiem mniejszym niż w przypadku skóry podobnej jakości. Przyzwoite kombiki tekstylne dostępne są bowiem w cenach zaczynających się już od 500 złotych, a za wysokiej jakości produkt zapłacisz 3000 złotych.

Kombinezony skórzane

Tego typu kombinezon na motocykl nie ma membrany i ocieplającej podpinki, więc gorzej sprawdza się w ekstremalnych warunkach atmosferycznych – chyba, że połączysz go z kompletem bielizny termoaktywnej. Zapewnia natomiast lepszą ochronę w razie wypadku i na torze wyścigowym, szczególnie jeśli wyposażony jest w rzepy na slidery poniżej kolan.

Na rynku znajdziesz dwa rodzaje kombinezonów skórzanych – klasyczne i sportowe. Te pierwsze doskonale sprawdzają się na co dzień – zwłaszcza podczas jazdy motocyklem turystycznym czy chopperem – choć zdadzą egzamin także przy okazyjnych wizytach na torze. Na zakup drugich powinieneś natomiast zdecydować się, jeśli planujesz przygodę ze ściganiem się na torze.

Ile zapłacisz za kombinezon skórzany? Wszystko zależy od jego jakości. Najtańsze modele dostępne są w cenach zaczynających się od 800 złotych, ale jeśli zależy ci na naprawdę niezawodnym kombinezonie, musisz przygotować się na trochę większy wydatek. W sklepie Moto-Tour kombinezony skórzane renomowanych producentów (na przykład Macna czy Alpinestars) kupisz za nieco ponad 2000 złotych.

mutex/ocfipreoqyfb/mutex

[Głosów:21    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ