Jazda testowa Hyundaiem Kona

Hyundai Kona jest jednym z hitów sprzedaży koreańskiego producenta, który został doskonale przyjęty na europejskim rynku. Ten samochód łączy w sobie najlepsze cechy SUV-ów i crossoverów, oferując wszechstronność, bardzo dobry poziom wyposażenia, szeroką gamę jednostek napędowych oraz atrakcyjną cenę. Jeśli właśnie rozglądasz się za nowym autem, to dobrze radzimy: umów się na jazdę testową Hyundaiem Kona. Dlaczego warto? Oto najważniejsze powody.

Rewelacyjna wersja z napędem elektrycznym

Hyundai Kona to jeden z modeli, które prezentują najważniejsze zdobycze technologiczne koreańskiego producenta. Świadczy o tym fakt, że to właśnie Kona jest dostępna również w wariancie w 100% elektrycznego napędu. Kona Electric jest również dowodem na to, że elektromobilność może stanowić realną alternatywę dla napędu spalinowego, szczególnie w ruchu miejskim. Samochód ten oferuje aż do 480 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu, co powinno w zupełności wystarczyć na codzienne dojazdy do pracy w ciągu tygodnia.

Hyundai Kona N

Jeśli elektryfikacja motoryzacji niespecjalnie do Ciebie przemawia, to na pewno zainteresuje Cię Hyundai Kona N. To sportowa wersja tego modelu, która gwarantuje ogromne emocje za kierownicą. Kona N jest napędzana silnikiem benzynowym T-GDI rozwijającym moc 280 KM i oferującym moment obrotowy na poziomie aż 392 Nm. To w zupełności wystarczy do „sprawnego” przemieszczania się po mieście oraz komfortowej jazdy w trasie, szczególnie na autostradzie.

Bardzo bogate wyposażenie

Hyundai Kona to SUV klasy średniej, który pod względem poziomu wyposażenia śmiało może rzucić wyzwanie znacznie bardziej renomowanej konkurencji. W zależności od wersji mamy do dyspozycji takie rozwiązania, jak system zapobiegania zderzeniom, asystent pasa ruchu, kamera cofania czy aktywny tempomat. Warto również zwrócić uwagę na autorski system Hyundaia BlueLink Connected – umożliwia on wydawanie komend głosowych za pośrednictwem smartfonu.

Nieprzeciętna funkcjonalność

Jazda testowa Hyundaiem Kona pozwoli Ci przekonać się, jak funkcjonalny samochód stworzył koreański producent. W czasach, gdy coraz trudniej o typowe auta rodzinne, Kona oferuje wszystko, co jest potrzebne do bezpiecznego i komfortowego przemieszczania się z kompletem pasażerów, również na znaczne odległości.

Duża ilość miejsca, w tym na tylnej kanapie, spory bagażnik, rozbudowany system inforozrywki, zwiększony prześwit przydający się podczas jazdy po mieście – to wszystko sprawia, że Konę spokojnie można rozpatrywać w kategorii pełnoprawnej alternatywy dla minivanów.

Dobre właściwości jezdne i wysoki komfort za kierownicą

Konę polubi każdy kierowca, który ceni sobie precyzyjny układ kierowniczy, wysoką pozycję oraz dobrą widoczność. Ten samochód daje sporo satysfakcji zarówno podczas jazdy miejskiej, jak i w trasie, o czym możesz się przekonać podczas niezobowiązujących testów.

Na jazdę testową Hyundaiem Kona możesz się umówić w salonie autoryzowanego dealera koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice. Zrobisz to wygodnie online za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie dealera.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ