akumulator do samochodu
fot. pexels.com

W samochodzie jednym z najważniejszych elementów jest akumulator. To właśnie on stanowi źródło energii elektrycznej, która zasila wszelkie urządzenia potrzebujące dopływu prądu w trakcie jazdy samochodem. Akumulator, który jest w złym stanie technicznym wymaga wymiany, jaki model wybrać do swojego samochodu?

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/rodzaje-akumulatorow-jak-wybrac-odpowiedni-do-swojego-pojazdu/

W nowoczesnych samochodach znajduje się coraz więcej części elektrycznych, które wymagają dopływu prądu. Wybierając akumulator powinniśmy kierować się takimi parametrami jak pojemność i moc silnika oraz rodzaj zamontowanych urządzeń, które są zasilane elektrycznie.

Jaki są rodzaje akumulatorów?

Decydując się na zakup akumulatora do samochodu osobowego możemy wybrać pomiędzy modelem, który jest wyposażony w płynny elektrolit, opierający się na tradycyjnej konstrukcji, akumulator żelowe oraz akumulator AGM.

Akumulator kwasowo-ołowiowy (elektrolitowy) sprawdzi się idealnie do starszych samochodów. Możemy wybrać akumulator obsługowy – taki, w którym będziemy kontrolować ilość elektrolitu lub bezobsługowy, który uniemożliwia odparowywanie elektrolitu.

Akumulator żelowy ma większą pojemność, a więc doskonale sprawdzi się do pojazdów, w których niezbędne jest długotrwałe zasilanie, np.: w pojazdach terenowych lub przyczepach kempingowych.

Akumulator AGM przypomina ten z żelowym elektrolitem, jednakże w tym modelu żel został zastąpiony włóknem szklanym, które jest nasączone elektrolitem.

Jaki akumulator wybrać?

Wybierając akumulator sprawdźmy takie parametry jak wymiar akumulatora, jego pojemność, prąd rozruchowy, napięcie, usytuowanie biegunów, a także usługi dodatkowe, takie jak gwarancja.

Weźmy pod uwagę typ naszego samochodu. Czy to starszy model, czy może elektryczny? Jeśli samochód jest ciężarowy, wówczas ma również inne potrzeby niż osobówka. Z kolei samochody, które mają silnik w dieslu potrzebują akumulatorów o wysokim prądzie rozruchowym. Hybryda z kolei najlepiej będzie sprawdzać się z akumulatorem AGM, który jest niezwykle wydajny i wykazuje dużą odporność na cykliczną pracę.

Przeczytaj też: http://www.latawcedmuchawce.pl/idealny-wianek-slubny/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ