Import aut z Dubaju

Dziś wielu kierowców sprowadza samochody z Dubaju. Podpowiadamy, czy warto zdecydować się na taką usługę oraz ile należy za nią zapłacić. Poznaj szczegółowe informacje i przekonaj się, czy to dobry pomysł.

Import aut z Dubaju – czy to się opłaca?

Na rynku w Dubaju możesz znaleźć wiele pojazdów. Wystarczy rzucić okiem na tamtejsze portale ogłoszeniowe i zapoznać się z listą samochodów przeróżnych marek w dobrych cenach. Czy zawsze import będzie opłacalny? Otóż nie. Zazwyczaj sprowadzanie aut, które wymagają specjalistycznych napraw, jest bezzasadne z uwagi na dość wysokie koszty transportu oraz pozostałych usług.

Import aut z Dubaju https://carfactor.pl/samochody-na-zamowienie-dubaj/ będzie doskonałą propozycją dla miłośników samochodów luksusowych. W tym przypadku usługa pozwoli Ci wiele zaoszczędzić. Czasem różnica pomiędzy zakupem samochodu klasy premium w Polsce sięga nawet kilkudziesięciu procent. Będzie to opłacalne nawet przy dosyć wysokich kosztach transportu. Jeżeli więc marzysz o szybkim i komfortowym samochodzie, może być to strzał w dziesiątkę.

Ile kosztuje import aut z Dubaju?

Cena importu pojazdów z Dubaju zależna jest od kilku ważnych elementów. Głównym czynnikiem jest tu koszt frachtu morskiego – to zazwyczaj od 12000 do 16000 zł. Ponadto renomowane firmy oferują usługę wyszukania samochodu i szczegółowych oględzin. Doświadczony specjalista postara się wynegocjować niższą cenę. Koszt takiej usługi to 1000 zł. Możesz jednak mieć pewność, że sięgasz po sprawdzone auto.

Warto również rozważyć weryfikację pojazdu po numerze VIN. Zapłacisz za to ok. 1300 zł, jednak uzyskasz dostęp do wielu cennych informacji (np. bazy szkód) oraz zdjęć. Dzięki temu dokładnie ocenisz pojazd. Pamiętaj również o standardowych kosztach, które należy opłacić. To np. cło, akcyza, rejestracja pojazdu, jego ubezpieczenie oraz przegląd. Ewentualne przeróbki nie będą drogie. Zazwyczaj auta z Dubaju mają homologację. Warto pamiętać, że specjaliści pomagają przy formalnościach, więc procedura nie powinna sprawić Ci żadnych problemów.

Import aut z Dubaju – ile poczekasz na samochód?

Sprowadzanie samochodów (szczególnie tych z luksusowych) z Dubaju może być strzałem w dziesiątkę. Warto jednak zwrócić uwagę, ile wynosi czas oczekiwania na nowy pojazd. Pierwszy etap to transport samochodu do portu i zabezpieczenie go w kontenerze. Auto trafia na statek i rozpoczyna podróż do Europy, która potrwa ok. 30 dni. Następnie trafi do portu w Holandii lub w Niemczech. Po rozładunku i odprawie celnej pojazd będzie mógł przyjechać do Polski. Dziś profesjonalne firmy dostarczają auta prosto pod dom, co pozwoli Ci zaoszczędzić wiele czasu.

Cały ten proces może trwać od 2 do 3 miesięcy. Jednak jakość usług stoi na bardzo wysokim poziomie. Najlepsze firmy gwarantują dziś bezpieczny transport i wsparcie na każdym etapie importu aut z Dubaju. Jeżeli więc szukasz wymarzonego pojazdu klasy premium, a jednocześnie zależy Ci na bardzo atrakcyjnych cenach, zdecydowanie warto postawić na to rozwiązanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ