Henning Mankell - książki autora, które przyprawią cię o dreszcze

Kiedy słyszymy o literaturze kryminalnej, jako pierwsze przychodzą nam na myśl kraje skandynawskie. Są one ojczyzną autorów takich jak Camilla Lackberg, Stieg Larsson czy Jo Nesbo. Nazwiska wielu pisarzy pochodzących z tego regionu nie są aż tak popularne, jak trojga wymienionych twórców. Jednak tytuły ich publikacji kojarzy każdy czytelnik. Przykładem jest szwedzki pisarz kryminałów Henning Mankell – książki autora osiągnęły rekordowe nakłady i świetne wyniki sprzedażowe.

Twórczość doceniona przez krytyków

Publikacje pisarzy takich jak Henning Mankell – książki autora poruszają tematykę społeczną, są także wybitnymi przedstawicielami gatunku powieści kryminalnych – nie pozostają niezauważone. Pisarz zdobył między innymi nagrodę w kategorii “Najlepsza szwedzka powieść kryminalna” w roku 1991 i 1995 oraz “Nagrodę Astrid Lindgren” za swój wkład w rozwój literatury dziecięcej.

Popularność przyniósł mu nie tylko talent, umożliwiający stworzenie wciągającej fabuły i ciekawych bohaterów, ale także poruszana przez pisarza tematyka. Większość powieści Henninga Mankella – książki autora to niespełna 50 wartych przeczytania tytułów – należy do literatury kryminalnej, nie przeszkodziło mu to jednak we wplataniu do nich wątków społeczno-ekonomicznych. Tworząc fabułę i wybierając miejsce akcji, pisarz opierał się na tych częściach świata, które były mu najbliższe. Dlatego opowiadał nie tylko o Szwecji, ale także o Afryce – ten kontynent fascynował go bowiem od najmłodszych lat.

Henning Mankell – książki autora, które powinieneś przeczytać

Międzynarodowe uznanie przyniósł twórcy cykl powieści, których bohaterem jest fikcyjny policjant Kurt Wallander. Na jego przykładzie widać, że kryminały Henninga Mankella – książki autora opierają się na jego licznych obserwacjach i niezwykłej intuicji – zawierają w sobie pierwiastek powieści psychologicznych. Opisywał on swoich bohaterów bardzo szczegółowo, zwracając uwagę czytelników na ich przeżycia oraz motywacje, które mogą kierować ściganymi przez prawo złoczyńcami.

Seria opowiadająca o śledztwach Wallandera liczy 12 tomów. Znajdziesz je na stronie Skupszop.pl w atrakcyjnych cenach.

Henning Mankell jest również autorem znanej powieści pt.: “Mózg Kennedy’ego”, która opowiada o przemyśle farmaceutycznym i sytuacji społeczno-ekonomicznej, w której znajdują się mieszkańcy Afryki. Czytelnicy i krytycy docenili także tytuły: “Pies, który biegł ku gwieździe”, “Podróż na koniec świata”, “Głębia”, “Wspomnienia brudnego anioła”, “Włoskie buty” i “Szwedzkie kalosze”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ