Elektryczne i spalinowe wózki widłowe - cechy i porównanie.

Za dobrze działającą firmą stoi najczęściej wykwalifikowana kadra jak również sprawny sprzęt wysokiej jakości. Oferta dostępnych na rynku maszyn jest jednak bardzo szeroka i trudno wybrać rozwiązanie, które najbardziej będzie nam odpowiadało i realizowało nasze potrzeby. Magazyny i hale montażowe nie mogą obyć się bez wózków widłowych. Do najczęściej wybieranych należą obecnie wózki spalinowe i elektryczne. Warto wiedzieć, czym się od siebie różnią i które z nich najlepiej wybrać, by efektywnie dla nas pracowały.

Spalinowe wózki widłowe

Wózki spalinowe są dosyć uniwersalne. W zależności od modelu możemy je wykorzystać do różnego rodzaju prac. Od kompaktowych do takich, które są w stanie podnosić nawet najbardziej ciężkie elementy. Mówi się o nich, że doskonale współgrają we współpracy z człowiekiem. Dzięki łatwej obsłudze, praca operatora jest w pełni komfortowa. Posiadają one także ogromną wytrzymałość. Charakteryzuje je stosunkowo niewielki spadek udźwigu przy wzroście wysokości podnoszenia. Wadą jest jednak z pewnością fakt, że silniki spalinowe, ze względu na szkodliwą emisję spalin, są niekorzystne dla otoczenia. Warto jednak pamiętać, że nowoczesne maszyny produkowane są w trosce o środowisko naturalne. Powstają w oparciu o nowoczesne technologie i spełniają europejskie wymogi dotyczące emisji hałasu i szkodliwych substancji. Są też bezpieczne dla użytkowników.

Elektryczne wózki widłowe

Podstawową zaletą maszyn elektrycznych jest fakt, że można używać ich tam, gdzie wymagany jest niski poziom hałasu oraz w tych miejscach, w których, ze względu na emisję szkodliwych spalin, zabronione jest używanie wózków spalinowych i gazowych. Jeśli zdecydujemy się na wynajem wózków elektrycznych, gwarantuje to nam wydajną pracę przy niskim nakładzie kosztów. Maszyny napędzane elektrycznie są niezwykle wytrzymałe oraz tanie w eksploatacji. Dobrej jakości, trójfazowy napęd to gwarancja nawet ośmiogodzinnego użytkowania. Wózki elektryczne uważane są także za bardziej stabilne i łatwiejsze w obsłudze. Można nimi wygodnie manewrować nawet na niewielkiej przestrzeni.

[Głosów:5    Średnia:3.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ