Na ulicach coraz częściej można spotkać różnorakie skutery czy motocykle. Ostatnimi czasy stały się bowiem niezwykle popularne. Kupują je nie tylko nastolatkowie, ale także dorośli. Jest to szybki i wygodny sposób na przemieszczenie się z jednego punktu do drugiego. Dużym plusem jest fakt, że nie trzeba czekać w korkach samochodowych, tylko można sprawnie je ominąć.

Niejednokrotnie podróżowanie skuterem okazje się nie tylko szybsze niż tradycyjnym autem, ale także bardziej ekonomiczne. O taki sprzęt trzeba jednak odpowiednio zadbać. Nie jest tani, więc aby służył swoim właścicielom przez długi czas, trzeba się zaopatrzyć w podstawowy asortyment, który miałby na celu jak najdłuższe utrzymanie go w idealnym stanie. Jednym z takich przedmiotów jest pokrowiec na skuter. Jak jednak wybrać ten najlepszy i co trzeba o nim wiedzieć, aby być pewnym, że nic się pojazdowi nie stanie, nawet jeśli zostawimy go na zewnątrz?

Jakie cechy powinien posiadać pokrowiec na skuter i jak o niego dbać?

Większość posiadaczy skuterów uważa, że odpowiednia pielęgnacja tego sprzętu polega wyłącznie na czyszczeniu i okresowych przeglądach. Choć oczywiście są to ważne elementy, to warto zabezpieczyć swój pojazd przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak deszcz, śnieg, mocne słońce, a nawet kurz, jeśli skuter znajduje się w garażu.

W tym celu dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiedni pokrowiec na skuter, który niesie za sobą ogrom zalet. Przede wszystkim pozwoli na dobrą ochronę tego jednośladu przed ewentualnymi zabrudzeniami czy przed korozją. Aby pokrowiec spełniał taką rolę, musi posiadać kilka najważniejszych cech. Główną z nich jest mocny materiał, który charakteryzować się będzie między innymi nieprzemakalnością.

Dlatego warto wybierać pokrowce posiadające śliski materiał. Nie można skutera ochronić zasłaniając go zwykłym prześcieradłem czy kocem, ponieważ nie ochronią go przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi. Sprawdzić się mogą wyłącznie jako zabezpieczenie przed kurzem. Aby poznać, czy dany pokrowiec jest odpowiedni, można skropić go odrobiną wody i zaobserwować czy skrapla się po wewnętrznej stronie.

Jeśli tak, to najprawdopodobniej nie jest to produkt dobrej jakości. Takie skraplanie mogłoby przyspieszyć proces osadzania się rdzy na pojeździe. Odpowiedni materiał nie tylko nie przepuści wilgoci, lecz także zapobiegnie zaparowaniu jednośladu między innymi podczas zimy, gdy większość czasu skuter znajduje się w garażu lub schowku. Właśnie dlatego materiał musi być oddychający.

Jaka technologia powinna być użyta w pokrowcu dobrej jakości?

Na rynku bardzo często pojawiają się okrycia tekstylne, które są wykonane z tkanin nieprzepuszczających, a także odpornych na promieniowanie ultrafioletowe oraz wysoką temperaturę. To kolejne cechy, jakie powinien posiadać pokrowiec na skuter. Jest to istotne przede wszystkim dlatego, gdyż po podróży pojazd jest nagrzany. Czekanie na ochłodzenie niejednokrotnie jest bardzo uciążliwe. Dlatego, aby zaoszczędzić zarówno czas, jak i nerwy, dobrze jest zaopatrzyć się w pokrowiec odporny na ciepło.

Istnieje także pokrowiec na skuter, który jest przystosowany do niskich temperatur. Wybór zależy już tylko od indywidualnych preferencji i warunków, w jakich będzie przebywać jednoślad. Co ciekawe, istnieją także pokrowce, które pełnią pośrednio funkcje także garażu. Posiadają bowiem odpowiednie stalowe konstrukcje, które nie mają bezpośredniego kontaktu z pojazdem i gwarantują warunki przechowania bardzo zbliżone do garażu czy innego pomieszczenia. Taki pokrowiec na skuter zwykle wyposażony jest również w specjalną tkaninę, która odprowadza ciepło oraz wilgoć. Wszystko jest bardzo wytrzymałe, lecz cena znacznie przewyższa pozostałe rodzaje.

Jaki wpływ na wybór dobrego pokrowca ma miejsce przechowywania skutera?

Przed zakupem trzeba wiedzieć gdzie chce się trzymać dany jednoślad. Jeżeli w pomieszczeniu, wystarczy standardowe okrycie. Warto zwrócić uwagę na to, aby posiadał elastyczny dół, który się zwęża, aby zapewnić całkowitą ochronę. Jeśli na zewnątrz, trzeba się zaopatrzyć w pokrowiec lepszej jakości.

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ