Kupno używanego samochodu

Wiele osób decyduje się na kupno używanego samochodu. Nie ma w tym nic dziwnego, rozwiązanie to jest z pewnością bardziej ekonomiczne, a do tego nie każdego z nas stać na płacenia dużych rat kredytu przez wiele lat.

Punkt pierwszy: przejrzeć oferty w Internecie

Od tego zaczynamy nasze poszukiwania. Bez wychodzenia z domu możemy przejrzeć wiele ofert i wybrać te, które najbardziej nam odpowiadają. To oszczędność czasu, ale i pieniędzy, które wydalibyśmy na dojazd. Dzięki zdjęciom ocenimy ogólny stan samochodu, jego lakieru, zobaczymy, czy ma wgniecenia i otarcia. Łatwo będzie zauważyć także po jego wnętrzu, czy właściciel o niego dbał, czy niekoniecznie.

Spotkanie z właścicielem samochodu

Na takim spotkaniu należy zwrócić uwagę na stan techniczny samochodu. Po pierwsze musimy otworzyć maskę i sprawdzić jak wygląda silnik. Uwaga- gdy ten jest błyszczący i czysty powinna nam się w głowie zapalić lampka alarmowa. Naturalnym stanem dla silnika jest lekkie przykurzenie i suchość. Do tego obejrzyjmy stan układu wydechowego oraz kondycję opon.

O czym często zapominamy?

O takich drobiazgach jak sprawdzenie stanu podłogi. Może się okazać, że pojawiają się już pierwsze ogniska korozji, a ta osłabia znacząco konstrukcję samochodu. Do tego nie zapominajmy, o sprawdzeniu powłoki lakierniczej podwozia- warto ją sprawdzić testerem grubości lakieru.

Zoom na wnętrze

Wnętrze to wizytówka właściciela. Jeśli tapicerka jest brudna, śmierdząca, widnieją na niej dziury po papierosach to wniosek nasuwa się jeden i jest on oczywisty- właściciel nie dbał o samochód. Kto wie, czy w takim razie w odpowiednim czasie wymieniał części, czy dokonywał drobnych napraw?

Jazda próbna

To prawdziwy test przez kupnem samochodu. Po pierwsze samochód nie powinien mieć problemów z rozruchem, a tym bardziej zabronione jest jego falowanie w czasie biegu jałowego. Sprzęgło nie powinno się ślizgać ani tym bardziej śmierdzieć spalenizną. Biegi- te powinny działać płynnie.

Dokumenty

Gdy kupujemy samochód musimy zadbać o jego pełną dokumentację- dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i książkę serwisową.

Mamy nadzieje, że takie artukuły jak ten pozwolą Państwu na dokonanie właściwego wyboru.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ